III KONGRES GRUP MODLITWY O. PIO DIECEZJI TORUŃSKIEJ

„Żywa wiara…to właśnie jest Światło” O.Pio 22.09.2012 r. (sobota) Parafia Św. Maksymiliana Kolbe w Grudziądzu
Program:

- godz. 9.30 - modlitewne przygotowanie do Kongresu,

- godz. 10.00 - wykład Ojca Bolesława Konopki: „Porta fidei” – Dzieje Apostolskie 14,27 – dokument Benedykta XVI,

- godz. 11.00 - Msza Św. koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Infułata Tadeusza Nowickiego,

- godz. 12.00 - posiłek,

- godz. 13.00 – wykład Ojca Tomasza Duszyca: „Być solą ziemi”,

- godz. 14.00 - Droga Krzyżowa,

- godz. 15.00 – spotkanie organizacyjne Grup Modlitwy Ojca Pio Diecezji Toruńskiej,

- godz. 16.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa,

- godz. 16.30 – zakończenie III Kongresu Grup Modlitwy Ojca Pio Diecezji Toruńskiej

Zapraszają

Diec. Koordynator G.M.Ojca Pio Proboszcz Ks.Kan.Zbigniew Gański Ks.Prał. Henryk Kujaczyński

III Diecezjalny Kongres Grup Modlitwy Ojca Pio.

22 września br. już po raz kolejny, w Grudziądzu odbył się III Diecezjalny Kongres Grup Modlitwy Ojca Pio.

Tegoroczne spotkanie grup modlitewnych odbyło się w Parafii pw. Maksymiliana Kolbe. Swą obecnością zaszczycili nas Ojciec Bolesław Konopka OFM Cap i Ojciec Tomasz Duszyc, Asystent krajowy GMOP, a zarazem redaktor naczelny „Głosu Ojca Pio”. Słowo powitania wygłosił Ks. Zbigniew Gański, Diecezjalny Moderator GMOP, który dziękując Panu Bogu za czas spotkania, modlitwy i wymiany doświadczeń, zachęcił do pełnego uczestnictwa. Obecny Ojciec Bolesław zainaugurował kongres słowami ”Pokój i dobro”, prosząc, aby Ojciec Pio, Ten, który „jest światłem dla grzeszników” prowadził nas, byśmy mogli nieść radość i pokój wszystkim poszukującym i potrzebującym. Ojciec Tomasz Duszyc zachęcił do wsłuchania się w zaproszenie Papieża Benedykta XVI do Roku Wiary, który w Kościele rozpocznie się 11 października br. i potrwa do 24 listopada 2013 roku. Celem Roku Wiary powiedział: „… jest uczynienie wyznania wiary codzienną modlitwą. Wiąże się to z zachętą do odmawiania modlitwy Credo, do życia zgodnego z wiarą, na co dzień i do świadczenia o Tym, w Kogo się wierzy”. Dalej poinformował o Nowym Regulaminie dla Grup Modlitwy, który jest poszerzeniem dotychczasowego Statutu. Nowy dokument podkreśla mocniejszą rolę zaangażowania świeckich i pokazuje „nowe pola działania oraz modlitwy dla grup”. Tekst Regulaminu otrzymają GMOP podczas Ogólnopolskiego Kongresu w Tenczynie (12-14 października b.r.) W świetle tego Regulaminu, powiedział O. Tomasz, „GMOP stają się żywym miejscem poszukiwania drogi do świętości”. Po krótkiej konferencji wzięliśmy udział w uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył Ks. Infuat Tadeusz Nowicki a wraz z nim byli przy ołtarzu: O. Bolesław, O. Tomasz, Ks. Prałat Henryk Kujaczyński, Ks. Kanonik Z. Gański oraz kapłani, kierownicy duchowi obecnych GMOP. W dalszej części spotkania uczestniczyliśmy w prowadzonej przez O. Bolesława Drodze Krzyżowej rozważając myśli i słowa Ojca Pio.

Podczas kongresu wymienialiśmy swoje spostrzeżenia i doświadczenia. Ojciec Tomasz przypomniał, „że mamy dzielić się charyzmatem i wychodzić na zewnątrz” Zachęcił GMOP, aby objęły swoją modlitwą rodziny, które dzisiaj są w kryzysie. Podczas kongresu bogaty asortyment materiałów związanych ze Świętym i Grupami Ojca Pio zachęcał do ich nabycia i poszerzenia swojej biblioteczki. Na zakończenie kongresu, ubogaceni głębokimi treściami, modliliśmy się przed Najświętszym Sakramentem Koronką do Najświętszego Serca Pana Jezusa św. Ojca Pio. W modlitwie za wstawiennictwem Ojca Pio polecaliśmy trudne sprawy, dziękując Panu Bogu za wszystko, modliliśmy się o łaski dla rodzin, parafian i dla siebie. Po adoracji uczciliśmy relikwie Ojca Pio.

Kończąc kongres O. Bolesław i O. Tomasz podziękowali gospodarzowi miejsca Ks. H. Kujaczyńskiemu i organizatorowi Ks. Z. Gańskiemu oraz wszystkim, dzięki którym kongres pozwolił dostrzec postać Ojca Pio, jako przewodnika w drodze do świętości.

Ewa Szulc